Naujojo semestro pradžioje tyrinėjame ne tik Lietuvos aviacijos istoriją ir M. K. Čiurlionio kūrybą, bet ir nepamirštame paminėti kitų svarbių kultūrinių reiškinių ir datų. Tarp jų ir Šv. Agotos – Duonos globėjos – diena, kuri skatina kalbėti apie svarbaus lietuvių kultūros simbolio – duonos – reikšmę.
Taigi, vasaris mūsų mokykloje prasidėjo ypatingai – kvietėme vaikus patyrinėti duonos pasaulį! Tai buvo ne tik edukacinė, bet ir smagi kelionė į lietuviškas tradicijas bei pasakų pasaulį.
Pirmiausia mažieji susidomėję stebėjo klasikinę pasaką „Pagrandukas“, kurią su dideliu užsidegimu popierinėmis lėlėmis suvaidino mūsų kūrybingos mokytojos. Tai buvo tikra teatro magija, kuri įtraukė vaikus ir pakvietė juos keliauti su mažuoju pabėgėliu Pagranduku!
Bet čia nuotykiai nesibaigė! Mokiniai ragavo įvairių rūšių duoną, tyrinėjo jos kvapą, spalvą, minkštumą ir net bandė atspėti, iš kokių grūdų ji kepta. O tada patys ėmėsi kūrybos – piešė savo pagrandukus, vaidino ir mokėsi su duona susijusių lietuviškų žodžių.
Svarbiausia, kad šioje šventėje ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir sužinojome, kokią ypatingą vietą duona užima mūsų kultūroje. Juk duona nuo senų laikų buvo ne tik maistas, bet ir bendrystės, pagarbos ir šilumos simbolis.